Yurtdışı Eğitim, Amerika dil okulu, ingiltere dil okulu, malta dil okulu, Yurtdışı eğitim danışmanlığı
Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 0 212 543 58 06

Amerika’da eğitim düşünenler dikkat !

Amerika-Egitim

Eğitim için Amerika’ya gitmek büyük bir karar olduğu gibi bu kararı vermeden önce dikkatlice düşünülmesi gereken birkaç önemli nokta bulunmakta. Doğru adımlar atarak Amerika’da eğitimi inanılmaz bir deneyime dönüştürmek mümkün. Eğer şu sıralar Amerika’da üniversite ve yüksek lisans eğitimi için başvuru yapmaya hazırlanıyorsanız, dikkatinizin büyük bir bölümünü okul ve bölüm araştırmaya verirsiniz. Ancak gideceğiniz okul ve oradaki eğitimi araştırmanın yanı sıra dikkate alınması gereken diğer önemli kriterler de mevcut. İşte bunlardan bazıları:

Konum

Amerika’da 50 eyalet bulunmakta ve hepsinin kendine özgü özellikleri var. Batı mı yoksa Doğu yakası mı? Güney mi yoksa orta Batı mı? Amerika çok büyük bir ülke olmakla beraber her eyalette birçok farklı okul ve eğitim programı bulmak mümkün. Bu listeyi kısaltmak biraz zor gözüksede, gideceğiniz eyaleti seçerken bazı noktaları göz önünde bulundurabilirsiniz. Mesela, küçük bir şehir mi yoksa büyük bir şehir mi sizi daha çok cezbedecektir. Kalacağınız yeri tanımak için etrafı nasıl dolaşmayı planlıyorsunuz? Yürümek mi sizin için daha kolaydır yoksa toplu ulaşım araçlarını kullanmak mı?
Evinizden uzak yurtdışında eğitim görmek başlı başına büyük bir değişim olacaktır. Bu nedenle seçimlerinizi yaparken yaşam tarzınıza uygun olarak hareket etmelisiniz.

Hava durumu

Amerika’nın bazı bölgeleri özellikle hava şartları açısından öne çıkar. Mesela Seattle sürekli yağmur yağması ile bilinirken, California sürekli güneşli olması ve Güney ise aşırı sıcakları ile bilinir. Bu durumda sizin için hangi hava şartları daha uygun olacaktır diye dikkatlice düşünmenizi tavsiye ederiz. Eğer sıcak bir ülkeden Amerika’nın soğuk bir bölümüne gitmeyi planlıyorsanız, unutmayın ki kalın kıyafetler için ayrıca bir bütçe ayırmanız da gerekir.

Bütçe

Amerika’nın farklı eyaletlerine göre eğitim ücreti ve aynı zamanda yaşam masrafları farklılıklar gösterir. Mesela, New York’ta bir üniversiteye gitmek ile Ohio’da bir üniversiteye gitmek arasında maddi açıdan büyük fark olacaktır. Bu da Amerika’da okul seçerken dikkat etmeniz gereken bulmacanın parçalarından biri.

Sosyal olanaklar

Okulda bulunan klüpler ve okulun sağladığı sportif aktiviteler kararınızı etkilemeli mi? Amerika’ya tabii ki eğitim için gidiyorsunuz ancak boş zamanlarınızda ne yapacağınız konusunu düşünseniz iyi olur. Ancak bu tarz aktivitilerin sizi ders çalışma konusunda etkileyeceğini düşünüyorsanız, o zaman eğitim konusunda çok sıkı olan bir okul seçebilirsiniz.
Yabancı uyruklu öğrenciler için seçenekler

Siz de yabancı uyruklu öğrenciler arasında olacağınız için, okulun uluslararası öğrencilere sunduğu olanakları araştırmakta fayda var. Mesela, öğrenci servisleri, okulda çalışma gibi olanaklar…

hotcourses