Yurtdışı Eğitim, Amerika dil okulu, ingiltere dil okulu, malta dil okulu, Yurtdışı eğitim danışmanlığı
Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 0 212 543 58 06

Amerika’da Üniversite Eğitimi

Kullanıcı Deneyimi
  • Bize Puan Verin
8.8

Amerika'da Üniversite Eğitimi

Amerika’da Üniversite Eğitimi Planlarınız var ise bizi hemen arayınız. 0 212 543 58 06 veya 0 535 712 07 90

Sending
User Review
0 (0 votes)

Amerika’da Üniversite Eğitimi

Lise eğitimini tamamlayan ya da lise öğrenimine devam eden hemen hemen tüm öğrencilerin en büyük hayalidir Amerika’da Üniversite Eğitimi almak. Amerika, hem eğitim sistemi hem de sosyal olanakları sayesinde birçok öğrencinin hayalini süslemektedir. Bu sebepledir ki sadece Türkiye değil, dünyanın dört bir yanından öğrenciler Amerika’da eğitim hayatlarını devam ettirmek ve hatta bu ülkeye yerleşip hayatlarını bu ülkede idam ettirmeyi hedeflerler. Bu hedefler doğru hedefler olarak gözükse de, yapılabilecek küçük yanlış seçimler tekrar dönülemeyecek hatalara yol açabilir.

Nedir bu sık yapılan hatalar?

Bölüm seçimi oldukça önemli bir detaydır. Öğrenci, tıpkı Türkiye’de okuyormuş gibi bölüm seçimini kesinlikle yerinde yapması ve ilgilendiği bir alan ile ilgili bölüm tercihi yapması gerekir. Bu konuda yapılacak yanlış bir seçim üniversite hayatında başarısızlığa yol açabileceği gibi, boşa geçen bir zamanında da bedeli olacaktır. Doğru bölüm seçimi yapılabilmesi için lise öğreniminin yapıldığı okulda görevli olan rehber öğretmenlerin yönlendirmesi ile bölüm seçimi büyük hassasiyet ile gerçekleştirilmelidir.

Amerika’da üniversite eğitimi ve diğer yurtdışı eğitim programları hakkında kapsamlı bilgi isteyiniz. http://www.eduvizyon.com/iletisim