Yurtdışı Eğitim, Amerika dil okulu, ingiltere dil okulu, malta dil okulu, Yurtdışı eğitim danışmanlığı
Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 0 212 543 58 06

Amerika’da Üniversite

Amerika-Egitim

Amerika’da Üniversite

İyi bir üniversite eğitimi almak için tercih edebileceğiniz en ideal ülkelerden birisi olan Amerika, her yıl milyonlarca öğrencinin hayalini süslemektedir. Prestijli bir diplomanın yanı sıra iyi bir İngilizce ve geleceğe güvenle bakmak adına, Amerika’da üniversite eğitimi almak yararınıza olacaktır. Yazımızda sizlere Amerika’da yüksek okul, lisans ve lisansüstü eğitim hakkında bilgi vereceğiz.

Amerika’da Lisans Eğitimi

Zorlu bir süreç olan lisans başvuruları ve kabulü için 2 farklı yol izleyebilirsiniz. İlk olarak direk lisans başvurularından bahsedelim. 4 yıllık bir fakülteye kayıt olabilmek için öncelikle çok yüksek bir TOEFL derecesi veya SAT sınavı başarısı göstermeniz gerekmektedir. Genellikle direk olarak lisans başvurularından olumlu yanıt almak güçtür. Bu yüzden daha zahmetsiz olan diğer yöntemi gündeme getiriyoruz. İki yıllık yüksek okul (Community College) kaydının ardından sonraki 3. ve 4. yılınızda istediğiniz bir fakülteye geçiş yapabilirsiniz. Bu yöntemi tercih etmeniz, kayıt olmanız esnasında size kolaylık sağlayacak, olumlu yanıt alma ihtimalinizi artıracaktır. Amerika’da yüksek öğrenim için en çok tercih edilen program olan yüksek okul, kolay ve zahmetsizdir. Yüksek okulu tamamladıktan sonra fakültelere geçiş yapabilir, ardından yüksek lisans eğitimini de tamamlayabilirsiniz. Bu sayede hem ön lisans hem de lisans diploması olmak üzere 2 diplomaya sahip olabilirsiniz.

Amerika’da üniversite okumak için tercih ettiğiniz yöntem direk olarak 4 yıllık bir fakülteye başvuru ise TOEFL ve SAT sınavlarından iyi bir derece yapmanız gerekmektedir. Bu sınavlardan alacağınız puanlar, mezun olduğunuz lisedeki not ortalamanız, başvuruda bulunmak istediğiniz üniversite için önemli bir etkendir. Eğer Amerika’da üniversite okumak için yabancı diliniz düşük bir seviyede ise üniversiteye hazırlık programlarına dahil olarak bu eksikliğinizi giderebilirsiniz.

Amerika’da üniversite eğitimi hakkında daha fazla bilgiye 0 212 543 58 06 ‘den ulaşabilirsiniz.