Yurtdışı Eğitim, Amerika dil okulu, ingiltere dil okulu, malta dil okulu, Yurtdışı eğitim danışmanlığı
Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 0 212 543 58 06

La Salle University MBA

la-salle-logo

La Salle University MBA

Philadelphia şehrinde eğitim veren La Salle University 1836 yılında kurulmuştur. Ülkenin en büyük tarihi ve kültürel açıdan zengin kenti Philadelphia’da şehir merkezine 9 km uzaklıkta 54 binadan oluşan kampüsünde eğitim vermektedir.

Kampüste öğrencilerin faydalanabilecekleri spor salonları, bilgisayar laboratuvarları, stadyum, yüzme havuzu, yurtlar ve yemekhaneler bulunmaktadır.

La Salle Prag’da Communications Master programı ve İsviçre Basel’de MBA programı sunmaktadır. Sınıf öğrenci sayıları ortalama 20 kişi ile sınırlı olmakla beraber dersler asistan öğrenciler tarafından verilmemektedir. Bizzat akademisyenler derslere girmektedirler.

1954’den bu yana School of Business 20,000’in üzerinde mezun vermiştir. Okul 1995 yılından bu yana AACSB International – The Association to Advance Collegiate Schools of Business üyedir. Akademik kalitenin en büyük kanıtı olan bu akreditasyona Amerika’da

MBA programı sunan okulların sadece yaklaşık %25’I sahip bulunmaktadır. MBA programının 30. yılını kutlayan okuldan bu güne kadar 7000 kişi mezun olmuştur.

Okulun MBA programı 12 veya 15 ay sürelidir. Programda 1 dönem İngiltere’de eğitim alma şansınız bulunmaktadır. Eğitim süresince Amerika’daki workshoplara katılabileceğiniz gibi Avrupa’daki seminerlere de katılma olanağı vardır.

Uzmanlık konularına göre MBA Programları:

Accounting/Muhasebe Finance/Finans General Business/Genel işletme
Management/ İşletme MIS/işletme Bilişim Sistemleri Yönetimi Marketing/Pazarlama International Business/ Uluslararası İşletme

Başvuru Şartları: Başvuru formu, üniversite transkriptleri, üniversite diplomasi, 2 referans, CV, GMAT skoru, (not ortalamaniz 2,75 in altinda olan öğrenciler için GMAT sayısal devreye giriyor.TOEFL skoru, banka referans mektubu, pasaport fotokopisi

Ücret: Sömestr başına program ücreti $15.000 – $ 20.000 civarındadır.

Yaşam Ücretleri: Kira kişi başı 700-800$ civari, 200$ civarı faturalar, 400$ mutfak masrafiniz olur diye tahmin ediyorum. Kampüs dahilinde iş isteyen yabancı öğrenciler çok seçici olmadıkları takdirde iş bulabilirler, haftada 20 saat calışarak ayda 600-900$ civarı kazanabilirsiniz.

Kariyer Hizmetleri & Kariyer Danışmanlığı:Üniversite yıllardır endustriden büyük isimlerle güçlü ilişiler kurarak öğrencilerine sınıf içi eğitim yanında sınıf dışı internship imkanları sunuyor. Ayrıca mezunlarını işe yerleştirme konusunda çok başarılıdır. Okulun lisansüstü öğrencileri bu hizmetten ücretsiz yararlanmaktadır. Düzenlenen iş fuarları da öğrencilerin kendilerine uygun pozisyonlar veya internship bulmasına olanak vermektedir. Ayrıca Kariyer Servisi sitesinde açık pozisyonlar yayınlanmakta ve öğrenciler bu servisten yararlanabilmektedirler.

Konaklama: Öğrenciler kampüs içinde ya da dışında yaşama imkanlarına sahiptir.

Neden La Salle University

  • La Salle ülkenin en iyi yerel üniversitelerinden biridir.
  • Princeton Review’s The Best 366 Colleges’da eğitim için en iyi okullardan biri olarak listelenmiştir.
  • Ülke çapında Kemper Scholars programına katılan sadece 15 üniversiteden biridir.
  • Kabul Oranı: Az seçici 80% kısmı kabul edildi..
  • Eğitim ücreti:     $39,800
  • Konaklama ve yemek:  $13,580