Yurtdışı Eğitim, Amerika dil okulu, ingiltere dil okulu, malta dil okulu, Yurtdışı eğitim danışmanlığı
Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 0 212 543 58 06

Los Angeles Dil Okulları

Los-Angeles

Los Angeles , Los Angeles Dil Okulları ve Fiyatları

Los Angeles’a  geldiğinizde gerçek bir Amerikan şehrine geldiğinizi hissedersiniz. Amerika’da farklı şehirlerde work and travel yapacak arkadaşlara tavsiyem mutlaka şehri görmeden Türkiye’ye dönmeyin.

Los Angeles hakkında detaylardan önce bu şehirde yürüyerek hiçbir yere gidemeyeceğinizi bilin. LA’de mutlaka ama mutlaka bir Rent a Car bulup araç kiralamanız şarttır. Los Angeles’ın merkez bölgeleri dışında taksi bulmak çok zor ve de taksiler pahalı eğer araba kullanıyorsanız, kiralamanızı tavsiye ederim. Belediye tarafından çalıştırılan bir otobüs firması ve şehir merkezinde metrosu da var. Genelde bu metrolarda ve otobüslerde bisiklet koymak için ayrıca bölümler. Şehir içi ulaşımda bisiklet kullanımını arttırmak istiyorlar. Otobüsler renklere göre farklı rotalara gidiyor. Beverly Hills ve Sunset Bulvarı için kırmızı rota, Santa Monica için sarı rota, Universal Studios’a gitmek için mavi rota ve şehir merkezi yani Downtown’a gitmek için mor rotaya giden otobüslere binebilirsiniz.

Amerika’nın en kalabalık şehirlerinden biri olan Los Angeles, Kaliforniya eyaletindedir. İsmi İspanyolca anlamından dolayı Melekler Şehri olarak da anılır. LA’de yaklaşık 4 Milyon insan yaşar.

Dünya ve Amerika Sinema dünyasının kalbiHollywood da buradadır. Birçok Hollywood starı da Los Angeles’ta yaşamaktadır. Kısaltması L.A. olan Los Angeles’ta Beverly Hills adı verilen zenginlerin oturduğu bir bölge de vardır. L.A’de Lakers ve Clippers isimli iki ünlü basketbol takımı NBA’de yer almaktadır.

Önemli Yerler / Gezilecek Yerler

 • Hollywood:Dünyanın en ünlü filmlerinin yapıldığı dev plato ve tabii ki tepenin üzerindeki Hollywood yazısı burada.
 • Dowtown :Los Angeles’ın merkezi konumunda olan Downtown’da çok sayıda sosyal aktivite yapılabilecek ve gezilecek yer var.
 • Beverly Hills:Şehrin ve dünyanın en ünlü zenginlerinin bulunduğu yerleşim bölgesidir.
 • Venice Plajı:Güzel plajın yanı sıra palmiyelerle süslenmiş bir de sahil yürüyüş yolu vardır.
 • Disneyland:Paris’te de bir örneği bulunan oyun parkları ve eğlence merkezlerini barındıran Walt Disney karakterlerinin maskotları ile süslenmiş yer.
 • Sunset Bulvarı:Downtown, Hollywood, West Hollywood, Beverly Hills, Santa Monica gibi şehrin tüm önemli noktalarından geçen bulvardır.

 

Bunları yapmadan TR ‘ye  dönmeyin ! Dönersenizde gözüme görünmeyin !!!

 • Spor bir araba kiralayın ve L.A ‘in keyfini araba ile çıkarın,
 • Hollywood Bulvarı ve Sunset Bulvarı’nda bulunan gece kulüplerine takılın !
 • Griffith Observatory’a (LA Rasathane binası) çıkın
 • Hollywood Walk of Fame’de  mutlaka yürüyün
 • Santa Monica’da denize girin ve dönme dolaba binin
 • Universal Studios’a gidin çocuklar gibi eğlenin.
 • Los Angeles Lakers NBA maçına gidin
 • Dolby Theater’ın tam karşısında bulunan Hooters’da bir yemek yiyin.

hooters-LA

Los Angeles’ta Ucuz Alışveriş

ABD’de alışveriş yapmak günlük yaşamın adeta bir parçasıdır. Bir Amerika tursiti iseniz tatiliniz ne kadar kısa olursa olsun en az iki gününüzü alışverişe ayırmanız gerekir diye düşünüyorum. Ancak bu durumdan karlı çıkmanızı sağlayacak en önemli ayrıntı kuşkusuz doğru merkezi seçmenizden gerçer. ABD’nin en ünlü outlet zincirlerinden olan Prime ve Premium Outletler mutlaka öncelikli tercihlerinizden olmalı diye düşünyorum. Los Angeles için tavsiye edebileceğim en iyi alışveriş merkezlerinden biri Camarillo Premium Outlet’tir. Şehirden yaklaşık bir saat uzakta bulunan bu merkeze gitmek istemezseniz Beverly Center ve Centry City Shopping Mall’da tavsiye edebileceğimmerkezlerden ikisi.

Konakladığınız bölgeye göre değişse de T.J.Maxx, Marshalls ve Ross mağazalarına da muhakkak uğramanızı tavsiye ederim. Bu üç mağaza, hemen hemen tüm ABD şehirlerinde bulunan ve dünya markalarına inanamayacağınız fiyatlara ulaşabileceğiniz merkezlerin en önemlileri arasında yer alır. Los Angeles hepinizin bildiği gibi dünya yıldızlarının yaşadığı şehirler arasındadır ve bu sebeple eşi benzeri bulunmayan butiklere de ev sahipliği yapar. Özellikle Beverly Hills’de bulunan Rodeo Drive bölgesinde son derece lüks mağazalar buabilirsiniz. Fiyatların son derece yüksek olduğunu da bilmenizde fayda var. alışveriş yapamayacaksanız bile bu bölgeyi muhakkak gezmeniz gerektiğini de düşünüyorum.

Los Angeles’ta Müzeler

Özellikle görsel sanatlar açısından dünya merkezlerinden biri olan bu şehirde, meraklıları için çok sayıda müze var. Sıralamak gerekirse,

 • California Science Center (Bilim Müzesi),
 • Musaum of Contemporary Art (Modern Sanat Müzesi),
 • Los Angeles County Museum of Art,
 • Hollywood Entertaintment Museum (Eğlence Müzesi),
 • Naturel History Museum of Los Angeles County (Doğal Tarih Müzesi),
 • Museum of Neon Art (Neon Dizayn Müzesi),
 • Craft&Folk Museum (Geleneksel El Sanatları Müzesi)
 • Los Angeles Maritime Museum (Denizcilik Müzesi)

Her biri hakkında detaylı bilgiye http://www.museumsla.org adresini tıklayarak ulaşabilir, indirimli ya da ücretsiz giriş yapabileceğiniz günlerden, güncel aktivite ve ulaşım kolaylıklarına kadar herşeyi buradan öğrenebilirsiniz.

Los Angeles Dil Okulları

Amerika’nın en eğlenceli şehri olan  Los Angeles hakkında ayrıntılı bilgiye ve Los Angeles‘daki dil okullarının fiyatlarına aşağıda ki linklerden ulaşabilirsiniz.
ec-losangeles-dil-okulu

 

Amerika dil okulları ve diğer yurtdışı eğitim programları hakkında bilgi edinmek için bize her zaman 0 212 543 58 06 veya 0 535 712 07 90 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.