Yurtdışı Eğitim, Amerika dil okulu, ingiltere dil okulu, malta dil okulu, Yurtdışı eğitim danışmanlığı
Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 0 212 543 58 06

Miami şehri hakkında

miami-sahilleri

Miami şehri

Miami şehri, Floride eyaletine bağlı şehirdir. Aynı zamanda Florida’nı en büyük ikinci şehri konumundadır. Amerika’nın da en büyük 45. Kenti olan Miami, Florida eyaletinde bulunan Everglades ve Biscayne Bay arasında yer almaktadır. 1896 yılında da resmen bir şehir olarak ilan edilmiştir. Miami’de yaşayan halkın büyük bir çoğunluğunu Kübalılar, Karayipliler ve Haitililer oluşturur. Bu sebeple Amerika’nın bir çok şehrine göre daha farklı kültüre sahiptir.

Bilinenin aksine Miami’de birinci dil olarak İngilizce konuşulmaz. Miami de en çok konuşan dil İspanyolcadır. İsmini, ortasında bulunan Miami nehrinden alır. Dünyanın en güzel kumsalları ve en berrak denizi de Miami’de bulunur. Hemen hemen hiç bitmeyen bir gece hayatı günün 24 saati hiç durmayan bir hayata sahiptir. Dünyaca ünlü cruise gemilerinin buluşma noktası haline gelen Miami, Amerikalılar tarafından sihirli şehir olarak da adlandırılır.

Kısaca Miami, bembeyaz kumsalları ile, çılgın ve hiç bitmek bilmeyen gece hayatı ile, alışveriş imkanları ile ve tarihi yerleri ile mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir şehirdir.

Amerika dil okulları ve diğer yurtdışı eğitim programları hakkında detaylı bilgiye 0 212 543 58 06 veya 0 535 712 07 90 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

İlgili diğer başlıklar