Yurtdışı Eğitim, Amerika dil okulu, ingiltere dil okulu, malta dil okulu, Yurtdışı eğitim danışmanlığı
Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 0 212 543 58 06

Yurtdışında Dil Kursu Türleri

yurtdisi-dil-kurslari-secenekleri

Genel Dil Kursları

Yılın her döneminde, herhangi bir pazartesi günü başlanabilecek bu programların temel amacı; öğrencinin, okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerisini artırmak ve günlük konuşma becerileri geliştirmesini sağlamaktır. Genel dil kursları başlangıç seviyesinden en üst seviyeye kadar farklı seviyelerinden oluşmaktadır ve öğrenciler, seviyelerine en uygun sınıfa yerleştirilebilmeleri için ilk gün seviye tespit sınavına alınırlar. Başlangıç seviyesinden ileri seviyelere kadar ilerleyen kurlarda ders programlari sabah (am) ve öğleden sonra (pm) olmak üzere ikiye ayrılabilmektedirler. Sabah olanlar genellikle sabah 9’da başlayıp 12.30 gibi biter. Öğleden sonra baslayanlar ise 13’den sonradir ve genelde 17’ye kadar devam eder.

Yoğun Dil Kursları

Müfredatını deneyimli öğretmen kadrosu ile, en son öğretim teknik ve metodolojisi ile sağlayan bir programdır. Öğrencinin okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerisini daha kısa sürede arttırır ve dil bilgisi yönünden daha hakim hale gelmelerini sağlar. Dil eğitimi konusunda yenilikleri ile öğrencinin ihtiyaçlarına en uygun çözümü sağlar. Seçmeli dersler ile de ilgi duyulan alana yoğunlaşılmasına da olanak tanır. Öğrencinin en son durumunu gösteren öğretmen raporları ve gelişim kontrolünü denetleyen testler ile öğrencinin sürekli takibi ve dolayısıyla en hızlı düzey tespitini yapar. Konuşmaya ve düzgün aksana da önem veren kursun temel amacı öğrenciyi en kısa zamanda konuşma, yazma, dinleme ve dil bilgisi yönünden geliştirmektir. Kursu başarı ile tamamlayanlara sertifika verilir.

Akademik Yıl ve Akademik Sömestre Ekonomik İngilizce Programları

Yılın belirli tarihlerinde başlayan bu programlar dil seviyelerinin iyi bir düzeye gelmesini isteyen ya da yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen herkes için uygundur. Akademil yıl programları 32-36 hafta arasında iken akademik sömestre programları 22-24 hafta arasındadır.

Bu programlar yılın belli tarihlerinde başlarlar ve bu nedenle de diğer istenilen zamanda başlayan dil kurslarına göre daha ekonomiktir. Ayrıca diğer uzun dönem öğrenciler ile eğitim alınacağından bölünmeden daha kompakt bir eğitim alma şansı da yakalanır. Altı ya da dokuz ay yurtdışı eğitim yapmak ve yaşamak önemli bir birikim gerektirir. Akademik yıl ve sömestre programları hem eğitim hem de yaşam maliyetlerini normal ücretleri üzerinden yaklaşık %25 ile %30 düşürdüğünden uzun dönem İngilizce eğitimini ulaşılabilir kılar.

6 ya da 9 ay yurtdışında İngilizce eğitimi yapacaklar için sunulan çok ekonomik akademik yıl paket programlarına yurtdışı eğitim danışmanlığı ile katılabilirsiniz. Bu program haftada 24-30 saat dersi kapsar. Okullar genelde Akademik Yil ve Sömestre öğrencilerine “Ücretsiz Üniversite Yerleştirme Hizmeti” servisi verilir. Bu sayede, özel danışmanınız ile size en uygun lisans ya da yüksek lisans programi belirlenir ve yerleşiminiz gerçekleştirilir. Uzun süre, ana dili İngilizce olan bir ülkede eğitim görmek, dilin akıcılığını sağlamlaştırır.

Seçmeli dersler sayesinde, istediğiniz bir dalda (business english, toefl, ielts, sanat, film vb…) jargonunuzu geliştirebilirsiniz. Dünya’dan bir çok farklı ülkeden katılan öğrenciler ile aynı sınıfı paylaşacak ve küçük sınıflarda oluşan yakın etkileşim ile dil gelişiminiz olumlu etkilenecektir. Uygulanan özel fiyat ile sadece okul masraflarınız değil, yaşam masraflarınız da azalır. Okulun düzenlediği sosyal, kültürel ve spor aktivitelerinden yararlanabilirsiniz. Dilerseniz, ayni okulun değişik şehirlerdeki okullarinda eğitim yapabilirsiniz; Ornegin Los Angeles’de başlayıp, Boston’a oradan da NewYork’a gelerek dokuz ayinizi tamamlayabilirsiniz. Hatta, uluslararasi okul merkezleri bulunan okullarimiza giderek, dilerseniz iki ya da üç farklı ülkede de eğitim alabilirsiniz.

Business English (İş İngilizcesi)

Mesleki dil programlarının en yaygın olanı, Business English ( İş İngilizcesi) kurslarıdır. İşadamlarının, uluslararası iş dünyasıyla kolayca iletişim kurmasını sağlamayı amaçlayan bu programlar özellikle İngilizceyi iş yaşamında aktif olarak kullanan ve en az orta düzeyde İngilizce dil bilgisine sahip olanlar için düzenlenmektedir. Bu kurslarda temel amaç katılımcıyı iş yazışmaları, görüşmeleri, sunu yapabilme yeteneği, rapor hazırlama ve telefonda konuşma gibi konularda geliştirmektir. Kursun içeriğini de genelde satış, pazarlama, finans ve yönetim konularında İngilizce terimlerinin öğretilmesi, ticari yazışmalar, raporlaşma, telefon ve toplantı teknikleri gibi konular oluşturur.

Bu kurslar sonrası, TOEIC (Test of English for International Communication), LCCI (London Chamber of Commerce and Industry), Cambridge BEC (Cambridge Business English Certificates), Cambridge CEIBT (Certificate in English for International Business and Trade) sınavlarına girilebilir. Bu sınavlar sonucunda başarılı olan katılımcıların alacağı sertifikalar, dünya üzerindeki birçok uluslararası şirket tarafından tanınmakta, sertifika sahibinin uluslararası iş ve ticaret ortamında etkin bir şekilde İngilizce iletişim kurabilme becerisinin bir kanıtı olarak kabul edilmektedir.

Bazı İş İngilizcesi programları, Genel İngilizce kursları ile beraber verilmekte, bu programlarda sabah Genel İngilizce, öğleden sonra İş İngilizcesi dersleri alınmaktadır.
İş İngilizcesi Programları, işletme, ekonomi, uluslararası ilişkiler, kamu yönetimi, iletişim bölümlerinde öğrenim görenler için de uygundur.

Kurs Merkezleri

Londra, Brighton, Cambridge, Oxford, Bournemouth, Ramsgate, Bath, Hastings, Eastbourne, New York, Los Angeles, Boston, San Diego, Fort Laudardale, San Francisco, Toronto, Vancouver, Sydney

Teacher Training (Yabancı Dil Öğretmenleri için İngilizce / Fransızca / Almanca…vb)

Yabancı dil öğretmenlerine veya yabancı dil öğretmeni olmak isteyenlere yönelik kurslardır. Bu kurslar genellikle yarı yıl tatilinde veya yaz aylarında düzenlenmektedir. Hemen hemen her dilde, o dilin konuşulduğu ülkede düzenlenen bu kurslarda , öğrenciler eğitimini aldıkları dili doğal ortamında kullanıp, konuşma ve dinleme becerilerini geliştirir ve o dilin en doğru öğretim tekniklerini öğrenerek uluslararası standartlarda bir öğretmen olabilirler. Aynı zamanda , Fransızca, Almanca, İtalyanca ve İspanyolca öğretmenleri için de bu dillerin konuşulduğu ülkelerde “Teacher Training” kurslarımız bulunmaktadır.

Yöneticiler ve İş Adamları İçin İngilizce Kursları (Executive İş İngilizcesi)

İş adamları ve yöneticilerin, uluslararası iş yaşamına kolayca uyum sağlamasını amaçlayan, zamanı değerli orta veya üst düzey yöneticilerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde, özenle hazırlanmış programlardır. Bu tür kursları veren eğitmenler, İngilizce’yi yabancı dil olarak öğretme konusunda yetişmiş oldukları kadar, iş dünyası ile de yakından ilgili ve çok deneyimli kişilerdir. Yönetici ve işadamları için özel kurslar İngiltere, Amerika, Kanada’da verilmektedir.

Bire Bir Kurslar

Katılımcının ihtiyaç ve isteklerine göre hazırlanan, alanında deneyimli bir eğitmen tarafından verilen kurslardır. Bu programda dersler, bir katılımcı ve bir eğitmen arasında yapıldığı için, katılımcı İngilizcesini çok kısa bir sürede geliştirme fırsatı elde eder. Ders sonrasında, eğitmenle birlikte çeşitli sosyal ve kültürel etkinliklere katılmak da mümkündür.

İngilizce Öğretmeninin Evinde Konaklayarak İngilizce (Home Tuition)

Herkesin katılabileceği bu program da öğrenci İngilizce öğretmeni ile birlikte konaklar. Hızlı bir gelişim kaydetmek ve günün büyük bölümünü İngilizcelerini pratik yapmaya ayıranlar için ideal bir programdır. Sabahları ve öğleden sonraları dersler öğretmenin evinde yapılır. Evde alınan dersler haricinde öğrenim farklı program ve etkinliklerle devam eder. Bu program özellikle kısa zamanı olan katılımcılar ve ayrıca yaz aylarında çocuklarına iyi bir dil eğitimi yaptırmak isteyen aileler için idealdir.

Bu programda verilen dersler Genel İngilizce, Mesleki İngilizce, Sınavlar için İngilizce, Akademik İngilizce, Çocuklar için İngilizce, Genç Yetişkinler için İngilizce ile İngilizce ve Eğlence’dir. Bütün bu derslerde nitelikli ve deneyimli bir öğretmenden, rahat ev ortamında, birebir ders alırsınız. Bu yaşınız ve İngilizce seviyenizden bağımsız olarak ihtiyaçlarınıza uygun bir şekilde tasarlanmış yoğunlaştırılmış bir programdır. Ne zaman başlayacağınız, ne kadar kalacağınız ve kaç saat ders görmek istediğinizle beraber 80’i aşkın yerde 130’dan fazla öğretmen arasından seçme şansınız vardır.

Mesleki İngilizce Kursları

Yurtdışında dil öğrenmenin en önemli başlıklarından birisi de Mesleki Dil Programlarıdır. Bu sayede kişi kendi mesleğine yönelik dil kursu izler ve gerekli jargonları, iletişim biçimlerini, sunuş ve ifade yöntemlerini özellikle kendi alanına göre ilerletir. Bu sayede yabancı dil üzerindeki hakimiyeti çok önemli ölçüde artar. Ayrıca katılımcı mesleği ile ilgili bir çok terime hakim olduğundan kendi ana dilinde, diğer dillerde de kendini geliştirmesi ve öğrenimi çok daha kolay olmaktadır. Ama bu kurslarda edinilen en önemli beceri sadece terim ve jargon bilgisinin gelişmesi değil, bunların yabancı dilde nasıl kullanıldığı ve iletişim ve sunumda nasıl hayata geçirildiğidir.

Katılımıcılarımızın bazılarının TOEFL ya da IELTS seviyelerinin çok yüksek olmasına rağmen, halen kendilerini etkili ifade etmekte istedikleri seviyeye ulaşamadıklarını ancak bu özel kurslardan sonra, çok önemli ölçüde gözle görülür bir ilerleme kayıt ettiklerini belirtebiliriz. Bu da profesyonel kariyer ve meslek gelişiminde kişinin kendine olan güvenini önemli ölçüde arttırmakta ve daha kolay ve etkili iletişim kurmasını sağlamaktadır.

Mesleki veya özel amaçlara yönelik dil kurslarına katılmak için en az orta seviyede dil bilmek gerekir.

Mesleki dil kurslari arasinda; Hukuk, Tıp, Muhendislik, Havacılık, Sanat, Pazarlama, İthalat, İhracat, Turizm, Reklamcilik vb… bir cok dal mevcuttur.

Yurtdışı Yaz Okulları

Çocuklar ve Gençler İçin Yaz Okulları ve Kampları

Yaz aylarında düzenlenen, 8-18 yaş arası gençlere yönelik, İngilizce ve aktivitelerin iç içe olduğu programlardır. Bu kurslarda dersler genellikle sabah yapılmakta, öğleden sonra rehber öğretmenler eşliğinde geziler, spor faaliyetleri, bilgi yarışmaları, sinema günleri organize edilmekte, tarihi ve turistik yerler, park, bahçe ve alışveriş merkezleri ziyaret edilmektedir. Bu programa katılan gençler, İngilizce pratik yapma fırsatını okul dışında da sıkça bulabilmelerinin yanısıra, aynı amaç için farklı ülkelerden gelmiş diğer öğrencilerle de kültür alışverişinde bulunurlar.

Sınav Hazırlık Dil Kursları

Sınav sınıflarının yoğun temposunda, İngilizcesini kısa sürede geliştirmek isteyen ve kurs sonunda girilecek sınavla, İngilizce dil yeterliliğini uluslararası bir sertifika ile belgelemek isteyen öğrencilerin yoğun ilgi gösterdikleri programlardır.

Uluslararası alanda yüksek öğrenim kurumları tarafından kabul gören TOEFL, işverenler ve eğitim kurumlarınca tanınan Cambridge ve İngiliz Üniversitelerine girebilmek için İngilizce dil yeterliliğini ölçen IELTS sınavlarına hazırlanmak isteyenlerin tercih ettiği bu kurslarda, sınavlar için gerekli olan okuma, yazma, dinleme, konuşma teknikleri geliştirilerek katılımcının etkin bir İngilizce bilgi düzeyine ulaşması amaçlanır.

Akademik Amaçlı Sınavlar

IELTS (International English Language Testing System)

Cambridge Üniversitesi, The British Council ve IDP Education Australia tarafından hazırlanmış olup, amacı katılımcının İngilizce konuşulan bir ortamda çalışmaya ve eğitim görmeye hazır olup olmadığını ölçmektir. Bu sınav, İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda ve Kanada Üniversitelerine girişte öğrencinin İngilizce seviyesini belirlemek amacıyla kullanılır. IELTS sonuçları, öğrencinin İngilizce dil düzeyini ölçmek amacıyla Türkiye’deki bir çok üniversite tarafından da kabul edilir. IELTS sınavı, Listening, Reading, Writing ve Speaking olmak üzere dört bölümden oluşur. IELTS sınav sonucu iki yıl süre ile geçerliliğini korur.

TOEFL (Test of English as a Foreign Language)

Ana dili İngilizce olmayan öğrencilerin, Amerika ve Kanada’da 2400’ü aşkın kolej ve üniversiteye kayıt yaptırabilmesi için gereken ve öğrencinin İngilizce bir ortamda çalışmaya ve eğitim görmeye hazır olup olmadığını ölçmeye yönelik bir sınavdır. TOEFL sonuçları, öğrencinin İngilizce dil seviyesini belirlemek amacıyla, ülkemizdeki bir çok üniversite tarafından da kabul edilir. Diğer yandan TOEFL, dünya üzerindeki birçok şirket tarafından, işe alınacak kişilerin İngilizce düzeyini ölçmek amacıyla da kullanılır. Her yıl 800.000’den fazla insan İngilizce seviyesini belirlemek amacıyla TOEFL sınavını almaktadır. Bu sınav, Reading, Writing ve Listening olmak üzere üç bölümden oluşur.

Genel İngilizce Sınavları

Cambridge KET(Key English Test)

Başlangıç (elementary) seviyesinde ve İngilizce iletişim ihtiyaçlarını ancak temel anlamda karşılayabilen kişiler için hazırlanmış bir testtir. Reading/Writing, Listening ve Speaking olmak üzere üç bölümden oluşur.

Cambridge PET (Preliminary English Test)

Orta (intermediate) seviyede, günlük sosyal hayatta iletişim kurabilmeye henüz başlamış kişiler için hazırlanmış bir testtir. Reading, Writing, Listening, Speaking olmak üzere dört bölümden oluşur.

Cambridge FCE (First Certificate in English)

Ortanın üstü (upper intermediate) seviyede, günlük sosyal hayatta ve iş ortamında iletişim kurabilen kişiler için hazırlanmış bir sınavdır. Reading, Writing, Listening, Speaking ve Use of English olmak üzere beş bölümden oluşur. Bu sınav sonunda alınacak sertifika, uluslararası ticaret ve eğitim ortamında, sertifika sahibinin iyiye yakın bir düzeyde İngilizce iletişim kurabilme becerisine sahip olduğunu belgeler.

Cambridge CAE (Certificate in Advanced English)

İyi (advanced) seviyede İngilizce iletişim kurabilme becerisinin bir kanıtı olan bu sertifika, bir çok İngiliz Üniversitesine girebilmek için yeterli İngilizce bilgisine sahip olunduğunu belgeler. Reading, Writing, Listening, Speaking ve English in Use olmak üzere beş bölümden oluşur.

Cambridge CPE (Certificate of Proficiency in English)

İleri (proficiency) seviyede İngilizce bilgisinin bir kanıtı olan bu sertifika İngiltere ve dışındaki birçok üniversite ve uluslararası şirket tarafından kabul görmektedir. Reading, Listening, Composition, Use of English ve Interview olmak üzere beş bölümden oluşur.

İngilizce Öğretmenlerine Yönelik Sınavlar

Cambridge CEELT (Cambridge Examination in English for Language Teachers)

Ana dili İngilizce olmayan İngilizce öğretmenlerine yönelik hazırlanmış bu sınav kursunun amacı, katılımcının İngilizce öğretme becerisini doğru yöntem ve metotlarla geliştirmek ve kurs sonunda yapılacak bir sınavla bu beceriyi ölçmektir. Sınav, Reading/Writing, Speaking ve Listening olmak üzere üç bölümden oluşur.

İş İngilizcesi Sınavları

TOEIC (Test of English for International Communication)

Dünya üzerinde binlerce şirket tarafından, İngilizce iletişim kurabilme becerisinin bir kanıtı olarak kabul edilen TOEIC, her yıl yaklaşık 650.000 kişi tarafından alınmaktadır. Listening ve Reading bölümlerinden oluşan çoktan seçmeli bir sınavdır.

LCCI (London Chamber of Commerce and Industry Examinations Board)

Londra Sanayi ve Ticaret Odası tarafından hazırlanmış bu sınav sonucunda alınacak sertifika, birçok uluslararası şirket tarafından ticaret ortamında İngilizce iletişim kurabilme becerisinin bir kanıtı olarak kabul edilmektedir.

Cambridge BEC (Business English Certificates)

Reading, Writing, Listening ve Speaking olmak üzere dört bölümden oluşan Cambridge BEC sınavı, İş İngilizcesi bilgi düzeyini ölçmek için hazırlanmıştır. Katılımcılar Cambridge BEC sınavını, orta, ortanın üstü ve ileri olmak üzere, kendilerine uygun üç farklı seviyeden birini seçerek alabilirler. Bu sınav sonucunda alınan Cambridge İş İngilizcesi Sertifikası birçok uluslararası şirket tarafından tanınmaktadır.

Cambridge CEIBT (Certificate in English for International Business and Trade)

İleri düzeyde genel İngilizce bilgisine sahip kişiler için hazırlanmış, 1990 yılından beri uygulanan bir Uluslararası İş ve Ticaret İngilizcesi sınavıdır. Reading/Writing, Listening ve Speaking olmak üzere üç bölümden oluşan CEIBT sınavı sonucunda alınacak sertifika, birçok uluslararası şirket tarafından tanınmaktadır.

Diğer Dillere Yönelik Sınavlar

Zertifikat Deutsch

Alman Üniversitelerine başvuruda bulunacak öğrencilerin ve birçok Alman şirketi tarafından, işe alınacak kişilerin Almanca seviyesini belirlemek amacıyla düzenlenen bu sınav kursu sonunda alınacak sertifika, uluslararası ticaret ve eğitim ortamında, sertifika sahibinin etkin bir düzeyde Almanca iletişim kurabilme becerisine sahip olduğunu belgeler. Zertificat Deutsch sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır.

DELF (Diplome d’Etudes en Langue Française)

Yazılı ve sözlü olmak üzere iki bölümden oluşan DELF sınavı sonucunda alınacak diploma, Fransa Eğitim Bakanlığı’nca tanınmakta ve diploma sahibinin, sosyal hayatta Fransızca iletişim kurabilme becerisinin bir kanıtı olarak kabul edilmektedir.

DALF (Diplome Approfondi de Langue Française)

Fransa Eğitim Bakanlığı tarafından tanınan bu diploma, eğitim ve iş ortamında, diploma sahibinin etkin bir şekilde Fransızca iletişim kurabilme becerisine sahip olduğunun bir kanıtı olarak kabul edilmekte, Fransa’daki birçok üniversite tarafından da, yabancı öğrencilerin Fransızca dil düzeyini ölçmek amacıyla kullanılmaktadır.

Le Certificat Practique de Français Commercial et Economique de la Chambre de Commerce et d’Industrie de Paris

Paris Sanayi ve Ticaret Odası rehberliğinde hazırlanmış olan bu sınav, yazılı ve sözlü olmak üzere iki bölümden oluşmakta, sınav sonucunda alınacak sertifika, birçok Fransız şirketi tarafından, işe alınacak kişilerin Fransızca dil düzeyini belirlemek amacıyla kullanılmaktadır.

Sınav sınıflarının yoğun temposunda, İtalyancasını kısa sürede geliştirmek isteyen ve kurs sonunda girilecek sınavla, İtalyanca dil yeterliliğini uluslararası bir sertifika ile belgelemek isteyen öğrencilerin yoğun ilgi gösterdikleri programlardır.

CILS (Certificato di Italiano come Lingua Straniera)

Siena Üniversitesi rehberliğinde hazırlanmış olan bu sınav sonucunda alınacak sertifika, eğitim ve ticaret ortamında, sertifika sahibinin etkin bir şekilde iletişim kurabilme becerisine sahip olduğunu belgeler.

DELE (Diploma de Espanol como Lengua Extranjera)

Salamanca Üniversitesi rehberliğinde, Cervantes Enstitüsü’nün organize ettiği DELE sınavı sonunda alınacak diploma, bu diploma sahibinin, eğitim ve iş ortamında etkin bir şekilde İspanyolca iletişim kurabilme becerisine sahip olduğunu belgeler. İspanya Eğitim Bakanlığınca kabul edilen DELE, İspanyolca konuşulan ülkelerdeki birçok üniversite ve şirket tarafından da tanınmaktadır. Yazılı ve sözlü olmak üzere iki bölümden oluşan DELE sınavı, orta(inical), ortanın üstü(basico) ve iyi(superior) olmak üzere üç farklı dil düzeyi için yapılmaktadır.

ihtiyac-ve-beklentilerinize-uygun-yurtdisi-egitim-programlari