Yurtdışı Eğitim, Amerika dil okulu, ingiltere dil okulu, malta dil okulu, Yurtdışı eğitim danışmanlığı
Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 0 212 543 58 06

Yurtdışında Yaz Okulları

Yurtdışı Yaz Okulları

Yaz mevsimini dil öğrenerek, kaliteli ve verimli bir şekilde geçirmek isteyen insanlar için farklı pek çok ülkede, pek çok yaz okulu mevcuttur. Bu yaz okulları belli yaş gruplarına ve tercihlere göre farklı programlar oluşturmaktadır. Yaz okulları genellikle 7-11 yaş grubu çocuklar için hizmet vermektedir.

Yurtdışı yaz okulları çocuklarınıza yalnızca dil öğretmekle kalmazlar. Bu okulların dil eğitimi haricinde de çocuklara katabileceği pek çok şey vardır. Yurtdışı yaz okullarında düzenlenen geziler ve gerçekleştirilen aktiviteler çocuklara hem farklı kültürleri yakından tanıma hem de özgüvenlerini arttırma fırsatı sunar. Çocuklarınızı bu yaz okullarına göndererek henüz küçük yaşlardan itibaren ufuklarını açmalarına ve hayata farklı pencerelerden de bakabiliyor olmalarına katkı sağlayabilirsiniz.

Elbette küçük yaşlardaki çocuklarınızı bu okullara gönderirken birtakım endişeleriniz olabilir. Ailelerin bu konuda en çok endişe ettikleri konular özellikle konaklama ve güvenliktir. Yurtdışı yaz okullarında pek çok hususta olduğu gibi bu konularda da farklı seçenekler vardır. Çocuklarınız genel olarak bir yurtta veya bir ailenin yanında konaklayabilirler. Her iki seçenek için de farklı durumlar söz konusudur. Yaz okulu eğitim sürecindeki beklentileriniz doğrultusunda konaklama tercihi yapabilirsiniz. Örneğin eğer çocuğunuz yurtta konaklarsa kendisi gibi konaklayan pek çok öğrenci ile farklı kültürleri tanıma şansı bulabilir. Bu yurtlar okullara yakın olduğu için ve aile yanında konaklamaya göre daha konforlu yaşam şartları sundukları için çocuğunuz daha rahat bir eğitim dönemi geçirebilir. Ancak burada çocuğunuz diğer öğrencilerle sürekli etkileşim içinde olup aynı ortamı paylaşacağı için yemek yeme ve uyku düzeninde sıkıntılar olabilir.

Çocuğunuz aile yanında konaklamayı tercih ettiğinde ise bu aile o ülkenin kültürüyle yaşayan bir aile olacağı için çocuğunuz ülkenin yerel kültürünü yakından tanıma fırsatı bulacaktır. Çocuğunuzun yaşı çok küçükse bir ailenin yanında konaklaması temizlik ve yemek konusunda bu ailenin gözetiminde olacağı için daha faydalı olabilir. Bununla beraber aile yanında konaklamanın bazı olumsuz etkileri de söz konusu olabilir. Örneğin çocuğunuz bu ailenin yemeklerini beğenmeyebilir, evin temizlik ve düzeni çocuğunuza doğru gelmeyebilir, kendini yalnız hissedebilir, evin farklı kuralları olabilir ve bu kurallar nedeniyle çocuğunuz dilediği gibi davranamayabilir. Ev, okula biraz uzak olabilir bu da çocuğunuz için her gün belli bir zamanın kaybolması anlamına gelebilir.

Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda çocuğunuzun bir yurtta konaklamasının aile yanında konaklamasına göre daha iyi bir seçim olacağını söyleyebiliriz. Fakat güvenlik söz konusu olduğunda bu konuda pek çok ülkede evlerini öğrencilerine açan aileler düzenli olarak denetlendikleri için, yurtlar da yine pek çok ülkede gerekli önlemleri aldıkları için içinizin rahat olabileceğini söyleyebiliriz.

Çocuklarınız için yurtdışı yaz okulları düşündüğünüzde seçeceğiniz ülkeyi de çeşitli kriterlere göre belirleyebilirsiniz. Bu konuda son zamanlarda en çok tercih edilen yaz okulları İngiltere yaz okulları, Amerika yaz okulları, Malta yaz okulları ve İrlanda yaz okullarıdır. Bu ülkelerin en çok tercih edilme sebeplerinden bazıları ortak, bazıları birbirlerinden farklıdır. Örneğin Amerika ve İngiltere, İngilizce eğitimi için en kaliteli okulların bulunduğu ideal ülkelerdir. Ancak Malta ve İrlanda’daki okullar da esasında Amerika ve İngiltere yaz okulları kadar kaliteli eğitimler vermektedirler. Üstelik buralardaki pek çok okul Amerika ve İngiltere’deki okulların şubeleridir. Ayrıca Malta uzun yıllar İngiliz sömürgesinde olduğu için İngiliz kültürü de adaya hâkimdir. Ancak Malta’da yaz okullarında eğitim almak İngiltere’ye göre çok daha ucuzdur. Çünkü Malta’da yaşam koşulları İngiltere’ye göre daha ucuzdur ve buraya pek çok farklı ülkeden öğrenciler geldikleri için Malta’da farklı pek çok kültürü tanıma olanağı da vardır.

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Başvuru